We have sent you information regarding the new password to the email address you provided. If you have not received any information - please repeat the process of requesting a password.
Back to siteNo products
Historia maszyn budowlanych marki Case
Case – to światowej sławy amerykański koncern, zajmujący się produkcją maszyn dla rolnictwa, budownictwa, górnictwa i transportu. Blisko od 180 lat dostarcza wysokiej klasy sprzęt
dla przemysłu z różnych branż. Szeroki asortyment pozwala na obecność marki Case na wielu zdywersyfikowanych rynkach zbytu.
W ofercie maszyn budowlanych firmy Case, można znaleźć m. in.:
- koparki Case,
- koparko-ładowarki Case,
- midi koparki Case,
- minikoparki Case,
- ładowarki ciężkie Case,
- ładowarki kompaktowe Case,
- miniładowarki Case,
- spycharki Case,
- równiarki Case.
Tak szeroki wachlarz produktów, pozwala na efektywny dobór maszyn do potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy. Każdy przedsiębiorca bez problemu znajdzie model, który spełni jego oczekiwania i poradzi sobie nawet w ciężkich warunkach.
Geneza marki Case
Wszystko zaczęło się w 1842 roku, w stanie Wisconsin w USA, kiedy to młody Jerome Increase Case, założył Racine Threshing Machine Works. Na początku firma produkowała młockarnie,
a następnie zajęła się produkcją silników parowych.
W 1865 roku powstało logo, które zostało zarejestrowane jako znak towarowy marki Case. Widnieje na nim amerykański orzeł bielik, który siedzi na kuli ziemskiej z napisem Case.
Cztery lata później, w fabryce Case, skonstruowano pierwszą przenośną maszynę parową, która zapoczątkowała rozwój drogownictwa. Poprzez ciągły rozwój produktów i poszukiwanie nowych rozwiązań, firma Case stała się czołowym producentem sprzętu do budowy dróg,
przez co przyczyniła się do „wybrukowania świata”.
Pierwszą mobilną maszynę parową można podziwiać dziś w Instytucie Smithsona w Waszyngtonie D.C.
W roku 1912, Case produkował już kompleksowo maszyny do budowy dróg, były to m. in.: równiarki i walce parowe do utwardzania powierzchni drogowych.
Pierwsza koparko-ładowarka Case 320, została zbudowana w 1957 roku, na linii montażowej
w fabryce Case. Kolejnym udanym projektem marki, są miniładowarki, które zaczęto produkować w 1969 roku. Początkowo były produkowane w zakładzie w Burlington w stanie Iowa, a następnie ich produkcję przeniesiono do Wichita w Kansas, gdzie produkowane są po dziś dzień.
25. urodziny pierwszej koparko-ładowarki Case
Na rok 1982, przypadają 25. urodziny powstania pierwszej koparko-ładowarki w fabryce Case.
Z tej okazji, ma miejsce premiera nowego modelu koparko-ładowarki Case 580D.
Poprzez dążenie do poszukiwania nowych rozwiązań i technologii oraz wdrażanie ich
w produkowanych przez siebie maszynach, Case staje się liderem rynku. W 1988 roku, koparko-ładowarki Case otrzymują wyróżnienie, od magazynu Fortune,w kategorii stu najlepszych produktów tworzonych w USA.
150-lecie marki Case
Case, w 1992 roku, świętuje 150. rocznicę utworzenia przedsiębiorstwa. Z tej okazji oddaje
do eksploatacji nowo wybudowany obiekt operacyjny, mieszczący się przy głównej siedzibie
w Racine.
W celu zwiększenia swoich możliwości rozwoju, Case inicjuje co-branding, a także zawiera umowy na dostawy kluczowego osprzętu oraz szybkozłączy.
500 000. koparko-ładowarka Case
Kolejnym ważnym wydarzeniem, w kalendarzy Case’a, jest produkcja 500 000. koparko-ładowarki, która przypada na rok 2005. Wydarzenie to, jest wyjątkowe dla całej branży maszyn budowlanych i doskonale pokazuje potencjał firmy.
Podążając za zmieniającymi się trendami, mającymi na celu zwiększenie dbałości o środowisko naturalne, w 2011 roku, Case staje się prekursorem technologii Tier 4. Stosowana w maszynach technologia Tier 4, jest odpowiedzialna za utrzymanie norm spalin na dopuszczonym poziomie emisji, poprzez selektywną redukcję katalityczną oraz recyrkulację schłodzonych spalin.
Od samego początku, marka Case, stawiała na dobre relacje z klientami. W swojej wizji kładzie nacisk na efektywną współpracę z klientami, nie tylko w momencie zakupu maszyn, ale zarówno
na etapie produkcyjnym, jak również po dokonaniu transakcji. W swojej ofercie posiada usługi serwisowe, finansowe, wynajem maszyn, oryginalne części zamienne, a także fachowe porady
dla klientów.
Case, aby utrzymać swoją pozycję na rynku, ciągle poszukuje nowych patentów i pogłębia wiedzę
z zakresu maszyn budowlanych, by móc tworzyć intuicyjne i proste rozwiązania dla swoich klientów.
Ciekawostki
- W 2008 roku, Jerome Increase Case za swoje osiągnięcia, został wprowadzony przez organizację the Association of Equipment, do galerii osób zasłużonych dla maszyn budowlanych. Trzy lata później, organizacja the Association of Equipment, w poczet zasłużonych, wpisała inżyniera Case’a – Eltona Long’a, który jest uważany za „ojca koparko-ładowarki”.
- W 2016 roku Case odświeża swój znak towarowy, a rok później Case obchodzi swoje 175. urodziny.
- Case prowadzi innowacyjny proces CDPD – Customer-Driven Product Definition. Klienci,
z branży maszyn budowlanych, są zapraszani m. in. do udziału w warsztatach tworzenia produktów
i testów prototypów nowych modeli. Pozwala to firmie na spełnienie oczekiwań klientów. Dzięki takim spotkaniom udało się wprowadzić szereg zmian w zakresie użyteczności, wyglądu, stabilności, napędu, ograniczenia hałasu czy rozruchu maszyn w niskich temperaturach.
- Case posiada sklep internetowy, w którym można zakupić odzież marki Case, odzież roboczą, akcesoria, a także zabawki dla dzieci, które są wierną kopią prawdziwych maszyn Case
Zostaw komentarz