All categories
Find parts for:
Znajdź częsci dla:
1.
Choose model before submit
2.
Choose model before submit
3.
Choose model before submit

Ostatnie artykuły

 • PORADA MECHANIKA - Jak działają hamulce tarczowe i kiedy należy je wymienić ?
  PORADA MECHANIKA - Jak działają hamulce tarczowe i kiedy należy je wymienić ?
  2047 Odsłony Polubień

  Jednym z rodzaju hamulców są hamulce tarczowe, których nieodłącznym elementem są klocki hamulcowe. Te natomiast są częścią eksploatacyjną, którą należy regularnie wymieniać.

  Read more
 • Jaki smar i do czego: Wnikliwe spojrzenie na smary dla maszyn budowlanych
  Jaki smar i do czego: Wnikliwe spojrzenie na smary dla maszyn budowlanych
  1457 Odsłony Polubień

  Smary są nieodłącznym elementem utrzymania maszyn budowlanych. Właściwe smarowanie nie tylko zapewnia płynne działanie, ale także chroni sprzęt przed przedwczesnym zużyciem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej procesowi produkcji smarów, ich zastosowaniu, właściwościom i sposobom aplikacji.

  Read more
 • Porada mechanika: Zmiennik momentu
  Porada mechanika: Zmiennik momentu
  8203 Odsłony Polubień

  Sprzęgło hydrokinetyczne inaczej zwane zmiennikiem momentu jest to urządzenie, które przenosi napęd bezpośrednio z silnika na skrzynie za pomocą oleju. Odbywa się to w ten sposób że, wał korbowy silnika napędza bezpośrednio wirnik, który przenosi ciecz na łopatki wałka sprzęgłowego i w ten sposób przekazywany jest napęd. 

  Read more
 • PORADA MECHANIKA - Wymiana sworzni i tulei w koniku
  PORADA MECHANIKA - Wymiana sworzni i tulei w koniku
  5564 Odsłony Polubień

  Zabierając się do wymiany sworzni i tulei starajmy się wymienić je wszystkie przynajmniej w danym elemencie ponieważ i tak musimy go zdemontować żeby za chwilę całej tej czynności nie powtarzać, bo jeżeli jeden sworzeń i tuleja wymaga wymiany to następne na pewno jeśli nie już, to za chwile będą jej wymagały, nawet jeśli wydaje nam się ze są teraz dobre. Jeśli dany sworzeń łączy dwa elementy to na ich styku też wymieniamy.

  Read more
 • Zwolnica - zasada działania.
  Zwolnica - zasada działania.
  3660 Odsłony Polubień

  Zwolnica jest to przekładnia zębata montowana na kołach jezdnych w koparkach kołowych, czy napędach końcowych w koparkach gąsienicowych.

  Read more
 • Układ chłodzenia w maszynach budowlanych.
  Układ chłodzenia w maszynach budowlanych.
  3901 Odsłony Polubień

  Dla każdego silnika optymalna temperatura pracy waha się w przedziale od 90 do 100 stopni Celsjusza. W tym zakresie ma najlepsze smarowanie olejem, najmniejsze zużycie paliwa i wydziela najmniej zanieczyszczeń przy spalaniu. Koparki i inne maszyny budowlane nie odbiegają w tym od normy. A żeby utrzymać temperaturę tych ogromnych silników, potrzebny jest cały system, czyli układ chłodzenia.

  Read more
 • Stacyjka w koparkach
  Stacyjka w koparkach
  3251 Odsłony Polubień

  Stacyjka zapłonu spełnia dwa zadania. Jedno, z czym przede wszystkim nam się kojarzy, to odpalanie silnik. Drugie to aktywowanie wszystkich układów elektrycznych. W większości koparek, koparko-ładowarek i innych maszynach budowlanych dopiero po przekręcaniu kluczyka możemy uruchomić światła, wycieraczki czy najważniejsze - komputer pokładowy.

  Read more
 • Paski klinowe i wielorowkowe. Różnice i zastosowanie.
  Paski klinowe i wielorowkowe. Różnice i zastosowanie.
  2793 Odsłony Polubień

  Do prawidłowego działania paska niezbędny jest odpowiedni naciąg. Najlepiej zmierzyć go przeznaczonymi do tego celu miernikami. Jeżeli jest zbyt duże ugięcie, należy pasek naciągnąć. Najczęściej na mocowaniu alternatora. Nie możemy jednak naciągnąć go zbyt mocno. W związku z tym ż w czasie eksploatacji ulegną uszkodzeniu łożyska alternatora czy sprężarki klimatyzacji.

  Read more
 • Jak dbać o maszyny budowlane w zimie?
  Jak dbać o maszyny budowlane w zimie?
  2383 Odsłony Polubień

  Obecnie maszyny pracują przez cały rok i nie ma przestojów w okresie zimowym. Ale, żeby pracowały bezawaryjnie należy poczynić pewne przygotowania.

  Read more
 • Szyby do maszyn budowlanych
  Szyby do maszyn budowlanych
  2621 Odsłony Polubień

  Szyby do maszyn budowlanych JCBMaszyny budowlane JCB, tak jak pozostałe maszyny budowlane innych marek, zostały stworzone do wykonywania pracy w ciężkich i niebezpiecznych warunkach.

  Read more
 • Filtry w koparkach i innych maszynach budowlanych.
  Filtry w koparkach i innych maszynach budowlanych.
  2514 Odsłony Polubień

  W maszynach budowlanych wyróżniamy kilka układów zasilania. paliwa powietrza hydrauliki smarowania silnika Każdy z tych układów posiada własny system filtracji. Składa się on z jednego lub kilku filtrów montowanych kolejno, lub równolegle. Zadaniem filtrów jest oczyszczanie z wszelkich zanieczyszczeń. Stałych takich jak opiłki, osad, piasek oraz para wodna, która się skrapla głównie w zbiornikach.

  Read more
 • Historia marki JCB
  Historia marki JCB
  8123 Odsłony Polubień

  Czołowy producent maszyn budowlanych i maszyn rolniczych - firma JCB, będzie w tym roku obchodzić swoje 70 urodziny. Pochodzący z Wielkiej Brytanii solenizant, cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

  Read more
Showing 1 to 12 of 24 (2 Pages)