Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Sworznie z łbem / Tuleje / Łożyska

Budowa i zastosowanie sworzni, tulei oraz łożysk w branży budowlanej

W branży budowlanej ważnym elementem odpowiedzialnym za powodzenie inwestycji są maszyny budowlane. Każda z nich ma inne zadanie, a niezawodność wszystkich urządzeń to gwarancja, że projekt zostanie ukończony w terminie. Maszyny budowlane są skomplikowanym system współpracujących ze sobą części. Należą do nich m.in. sworznie, tuleje i łożyska, bez których urządzenia nie mogłyby pracować.

Sworznie – budowa i zastosowanie

Sworzeń na stałe wpisał się do budowy i konstrukcji maszyn. Swoim kształtem przypomina walec. Wykonany jest z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia (stal, mosiądz lub aluminium). Jest on elementem łącznikowym, którego główne zadanie to połączenie części maszyny i przenoszenie siły pomiędzy tymi częściami.

Rodzaje sworzni:

  • sworznie bez łba
  • sworznie z łbem walcowym
  • sworznie z czopem gwintowanym
  • sworznie noskowe

Sworzeń wykorzystywany jest w rozmaitych maszynach budowlanych. Wśród nich są m.in. koparko-ładowarki, koparki gąsienicowe, spychacze i minikoparki.

Tuleje – budowa i zastosowanie

Kolejnym elementem, który wspiera maszynę w codziennym działaniu, jest tuleja. Jej kształt ma postać wydłużonego pierścienia lub wydrążonego walca. Tuleje znajdziesz w różnych częściach maszyny, gdzie zazwyczaj pełnią funkcję ochronną. Ramiona, zawieszenia, osie i siłowniki to tylko niektóre z nich. Tuleje wykonane są z różnych materiałów, ale zawsze muszą być to materiały najwyższej jakości, ponieważ w codziennej pracy poddawane są dużym obciążeniom. W roli dobrego materiału sprawdza się m.in. stal i brąz.

Łożyska – budowa i zastosowanie

Łożysko pełni istotną funkcję podczas pracy tych części maszyn, które poruszają się ruchem obrotowym. Bardzo ważne jest, by tego rodzaju elementy były odporne na zatarcia, zużycie i korozję, a jednocześnie charakteryzowały się właściwą odkształcalnością. Zadaniem łożyska jest umożliwienie obrotu jednej lub dwóch części wokół osi obrotu łożyska. Elementy te stosowane są na szeroką skalę. Trudno znaleźć maszynę, która nie wykorzystuje ich mechanizmu.

Wyróżniamy następujące łożyska:

  • łożyska ślizgowe
  • łożyska toczne

Sworznie, tuleje i łożyska w sklepie Cogito – postaw na jakość

W firmie Cogito od wielu lat przykładamy dużą wagę do produktów, które oferujemy naszym Klientom. Głównym celem jest zagwarantowanie części, które sprostają najwyższym wymaganiom, a jednocześnie będą najlepiej dopasowane do danego typu maszyny. Wśród naszych produktów znajdziesz przetestowane jakościowo i pod względem trwałości sworznie, tuleje i łożyska.

Cogito to także zespół doświadczonych specjalistów. Swoją wiedzą pomagamy Klientom w wyborze części. Skupiamy się na elementach maszyn cenionych producentów. Oferujemy ponad 8 tysięcy części, wśród których jest m.in. sworzeń ramienia ładowarki przeznaczony do maszyn marki Volvo i tuleja ślizgowa ramy wózka wykorzystywana w spycharkach CAT.

Sprawdź naszą ofertę!

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000