Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Części układu chłodzenia maszyn budowlanych

Układ chłodzenia w maszynach budowlanych Caterpillar, tak samo jak w JCB i Volvo odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika, czyli miedzy 90 a 100 st. Celsjusza. W takich warunkach silnik pracuje najlepiej, nie niszczy się i nie zaciera co dzieje się w przypadku przekroczenia górnej granicy normy temperatury. Jeśli natomiast temperatura silnika jest zbyt niska spala znacznie więcej paliwa oraz emituje więcej szkodliwych substancji. Układ jest podzielony na mały i duży obieg. Mały to silnik pompa wody i termostat, w skład dużego obiegu dodatkowo wchodzi chłodnica

Jakie części wchodzą w skład układu chłodzenia?

Chłodnica wody - należy do dużego obiegu układu chłodzenia, jej zadaniem jest chłodzenie płynu poprzez powietrze.

Pompa wody - odpowiada za krążenie płynu w układzie, między silnikiem, nagrzewnicą a chłodnicą. Napędzana jest zazwyczaj za pomocą paska rozrządu.

Termostatpoprzez otwieranie i zamykanie obiegu cieczy utrzymuje stałą temperaturę.

Zbiornik wyrównawczy – kiedy płyn chłodniczy się nagrzewa zwiększa swoją objętość, zbiornik pozwala na wyrównanie jego poziomu w układzie.

Części zamienne do układu chłodzenia kupisz w Cogito

Wszystkie wymienione powyżej części do układu chłodzenia znajdziesz u nas. W swojej ofercie posiadamy zamienniki, części oryginalne oraz OEM do koparek, ładowarek, spycharek, koparko-ładowarek i innych maszyn. Większość z nich dostępna jest od ręki, wysyłki z naszego magazynu realizujemy w ciągu 24 godz a produkty zamówione do godziny 15 wysyłamy jeszcze w ten sam dzień. Wszystkie sprzedawane u nas części przechodzą dodatkową kontrolę i posiadają gwarancję. Jeśli masz problem z doborem części pisz do nas! Chętnie pomożemy.

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000