Wszystkie kategorie
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Rozdzielacz hydrauliczny CAT, Volvo JCB

Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów
Do góry

Zastosowanie rozdzielaczy w układzie hydraulicznym

Rozdzielacze hydrauliczne są nieodłącznym elementem układu hydraulicznego w koparkach, koparko-ładowarkach i innych maszynach budowlanych. Podzielone są na różne sekcje w zależności od ich przeznaczenia i występowania. Mogą występować rozdzielacze 1 sekcyjne 2,3 sekcyjne i większe. Odpowiadają za kierunek przepływu cieczy. Swoim działaniem są w stanie odciążyć pompę i ochronić ją przed przeciążeniem. Spełniają również rolę sterownika, w związku z czym możemy nimi uruchomić silnik lub siłownik pneumatyczny.

Objawy uszkodzenia rozdzielacza

Kiedy dochodzi do uszkodzenia rozdzielacza, zauważymy spadek mocy danego elementu maszyny, za który ten rozdzielacz odpowiada. Niezwykle rzadko zdarza się, aby został uszkodzony cały rozdzielacz. Zazwyczaj wystarczy wymiana jakiejś części na nową. Jeśli zauważamy wyciek oleju, warto sprawdzić uszczelnienie, które mogły ulec zużyciu.

Dobór uszczelnień należy dokonać na podstawie nr VIN maszyny, ponieważ z pozoru takie same sekcje potrafią się od siebie różnić.

Rozdzielacze do CAT, Volvo i JCB kupisz w Cogito

W naszej ofercie znajdują się uszczelnienia rozdzielaczy, zawory i cewki, które najczęściej ulegają awarii.

Jeśli masz problem z doborem części zamiennych, nasi doradcy pomogą w wyborze. Dostępne są u nas części oryginalne, zamienniki i OEM- na pierwszy montaż. Wiele z nich dostępne są od ręki. Dlatego po części do koparek, ładowarek, spycharek i koparko-ładowarek warto zajrzeć na stronę cogitoeu.pl

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000