Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Szyba boczna do maszyn budowlanych

Pokazuje 1 - 30 z 814 elementów
Do góry

Szyby boczne w maszynach budowlanych

Zachowanie odpowiednich środków ostrożności na budowie to priorytet. Liczy się nie tylko realizacja inwestycji, ale również to, by podczas prac budowlanych wszystkim pracownikom zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa. Na terenie budowy działają m.in. operatorzy maszyn i urządzeń, a te, poza wysoką wydajnością, również muszą być bezpieczne.

Głównym elementem kabin, w których pracują operatorzy, są szyby. Mogłoby się wydawać, że to mało istotna część maszyny, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To właśnie szyby chronią znajdujące się za nimi osoby przed niebezpieczeństwami na budowie (może to być uderzenie kamienia, spadające gałęzie itp.). Same szyby też stanowiłyby zagrożenie, gdyby nie ich wzmocnienie.

Jakie funkcje spełniają szyby boczne i jak są zbudowane?

Szyby w ciężkim sprzęcie zazwyczaj dzielimy na szyby przednie, tylne, boczne, a także te, które montowane są w drzwiach. W przypadku szyb bocznych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Są one elementem zapewniającym dobrą widoczność podczas szczególnych sytuacji. Może to być np. rozstawianie podpór lub obracanie się operatora podczas przenoszenia ładunku.

Jak produkuje się szyby boczne? Wszystko zależy od tego, czy produktem końcowym ma być szyba hartowana, czy też laminowana. Ta pierwsza poddawana jest procesowi hartowania. Polega on na rozgrzaniu tafli szkła do temperatury powyżej 600°C i niemal natychmiastowym schłodzeniu jej sprężonym powietrzem. Powoduje to zmianę mikrostruktury szkła i ma wpływ na jej zachowanie podczas rozbicia. Hartowanie sprawia, że szyba w wyniku uszkodzenia rozpada się na wiele małych kawałeczków o nieostrych krawędziach.

Innym rodzajem szkła znajdującym zastosowanie w maszynach budowlanych jest szkło laminowane. Powstaje ono poprzez „zamknięcie” w wyniku procesu laminowania szklanych arkuszy w folii. Podczas rozbicia szkło pozostaje w swojej ramie, a energia uderzenia zostaje wytłumiona. Jest to szkło w pełni bezpieczne, ponieważ w razie wypadku, nie stanowi zagrożenia dla operatora.

Jak dobrać odpowiednią szybę do maszyny budowlanej?

W Cogito wybierzemy odpowiednie szyby dla Ciebie. Skorzystaj z fachowej wiedzy naszych specjalistów. Sprawdź naszą ofertę i zobacz szeroki wybór szyb bocznych, pasujących do najpopularniejszych modeli koparek, ładowarek, spychaczy i innych maszyn, np. szyby boczne  Volvo. Możesz zdecydować się na oryginalne szyby lub wykorzystać zamienniki. Nasze szyby to wysoki standard. Kupując je u nas, masz pewność, że będą po raz pierwszy montowane do maszyny.

Szyby boczne w sklepie Cogito:

- szyby hartowane bezbarwne z sitodrukiem lub bez

- szyby hartowane zielone z sitodrukiem lub bez

- szyby laminowane zielone z sitodrukiem 

Poznaj szczegóły naszej oferty!

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000