Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Filtry, oleje silnikowe, smary do maszyn budowlanych

Materiały eksploatacyjne do maszyn budowlanych

Maszyna budowlana powinna być niezawodna. Jednak od czasu do czasu zdarzają się awarie. Można się przed nimi uchronić, wykorzystując odpowiednie materiały eksploatacyjne do maszyn budowlanych. Regularne przeglądy koparek, ładowarek, spychaczy i innych maszyn oraz wymiana filtrów i oleju to czynności obowiązkowe, które wydłużają i usprawniają pracę maszyn. Odpowiednie filtry, oleje i smary dla Twojej maszyny znajdziesz w sklepie Cogito.

Filtry do maszyn budowlanych CAT VOLVO JCB

Wybór filtrów jest naprawdę duży i uzależniony od zadania, jakie mają one spełniać. Należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Dzięki temu zapewnisz swojej maszynie lepszą wytrzymałość. Filtry dostępne w Cogito można zastosować w wielu modelach maszyn.

Jeden z rodzajów filtrów to filtry paliwa. Są one bardzo ważne dla silnika, ponieważ stanowią zaporę dla zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w dostarczanym paliwie. Innym przykładem są filtry hydrauliczne. To one wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu hydraulicznego. Ich zadaniem jest oczyszczanie cieczy roboczej, która wykorzystywana jest w układach mechanicznych. Filtry powietrza to kolejny rodzaj filtrów. Montuje się je w komorze silnika, a ich zadaniem jest dbałość o czyste powietrze, które bierze udział w procesie spalania mieszanki paliwowej.

Pozostałe filtry dostępne w ofercie:

  • filtry oleju przekładniowego
  • filtry oleju silnikowego
  • filtry oleju transmisyjnego

Oleje do maszyn budowlanych

Dobrze dobrane oleje i ich regularna wymiana pozwalają na właściwe funkcjonowanie poszczególnych układów maszyn. Olej olejowi nierówny, dlatego warto wiedzieć, jakie oleje występują na rynku i jakie jest ich zastosowanie.

Oleje silnikowe do maszyn budowlanych zapewniają dobre smarowanie nawet w najcięższych warunkach. Zabezpieczają silniki pracujące pod dużym obciążeniem.

Oleje przekładniowe wykorzystywane są w skrzyniach biegów i przekładniach. Odgrywają ważną rolę podczas eksploatacji sprzętu budowlanego. Częste ruszanie maszyny budowlanej i zmiany kierunku jazdy wpływają na wytrzymałość skrzyni biegów i przekładni. Zastosowanie wysokiej jakości oleju pozwala na bezproblemowe użytkowanie maszyny.

Oleje hydrauliczne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z układami hydraulicznymi. Właściwie dobrany olej hydrauliczny pozwoli na spokojną i bezawaryjną eksploatację układów podnoszenia lub układów hamulcowych.

W swojej ofercie mamy oleje, które potrafią sprostać wysokim wymaganiom maszyn budowlanych. Są to produkty renomowanych producentów. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem olejów marki Shell.

Smary do maszyn budowlanych

Filtry i oleje to nie wszystko. Istotnym elementem właściwej eksploatacji maszyn budowlanych są też smary. Muszą być przystosowane do szczególnych warunków, w jakich pracują koparki, ładowarki, wozidła itp. Bardzo często jest to woda i błoto, dlatego smary muszą być odporne na zmywanie. Jeśli wybierzesz odpowiedni smar do swojego urządzenia, będzie służyć sprawnie przez naprawdę długi czas.

Zobacz naszą ofertę i zadbaj o swoją maszynę budowlaną!

Znajdziesz u nas filtry oryginalne takich marek jak CAT, Volvo i JCB.

Oferujemy również filtry innych producentów które pasują do maszyn budowlanych CAT, Volvo i JCB.

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000