Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Podzespoły silnika maszyn budowlanych

W maszynach budowlanych występują przemysłowe silniki wysokoprężne, które są odpowiednio większe niż silniki diesel w autach, aby dostarczać odpowiednią moc do dużych sprzętów. Silnik o innej mocy będzie w minikoparce czy koparko-ładowarce a jeszcze inny w ładowarce czy ogromnym wozidle. Jego główne zadania to napędzanie układu jezdnego oraz układu hydraulicznego. Ściśle połączony jest natomiast  z układem chłodzenia, który dba o jego prawidłową pracę. 

Jak działa silnik w maszynach budowlanych?

Silnik diesel jest rodzajem silnika spalinowego, ponieważ poprzez spalanie paliwa przemienia energię chemiczną w mechaniczną. Wybuchy mieszanki paliwowo-powietrznej powodują ruch tłoków odpowiedzialnych za napędzanie wała korbowego. Praca całego silnika polega na tarciu o siebie poszczególnych elementów, które wytwarzają energię i napędzają kolejne elementy. Do jego prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest dobrej jakości olej, który trzeba wymieniać co jakiś czas w zależności od zaleceń producenta. Szkodliwe mogą być także zanieczyszczenia, które dostaną się do silnika z paliwem czy powietrzem, dlatego też systematycznie należy wymieniać filtry paliwa, powietrza i filtry oleju silnika. 

Części zamienne do silników wysokoprężnych kupisz w Cogito. 

Silnik składa się z wielu części współpracujących ze sobą, awaria którejkolwiek nie pozwala na prawidłową pracę całego motoru. W Cogito wiemy jak ważna, jest naprawa usterki silnika, dlatego posiadamy części zamienne, które przechodzą u nas dodatkową kontrolę. W związku z tym możemy zaoferować świece, pompy oleju, tłoki i tuleje jak najwyższej jakości, a także inne części do silnika. Na naszych półkach znajduje się ponad 15 tys. części i ciągle rozszerzamy gamę produktów. Części zamienne do maszyn budowlanych CAT, VOLVO i JCB wysyłamy nawet tego samego dnia, dlatego są u odbiorcy już na drugi dzień od złożonego zamówienia.

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000