Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Alternatory

Pokazuje 1 - 30 z 64 elementów
Do góry

Alternator do koparek i koparko-ładowarek kupisz na Cogitoeu.pl

Alternator jest to inaczej prądnica prądu przemiennego. Najczęściej trójfazowego. Napędzany jest za pomocą paska klinowego lub wielorowkowego. Zawsze posiada otwory wentylacyjne zapobiegające przegrzewaniu. Zamienia energię mechaniczną na prąd przemienny. Bardzo ważny jest dobór właściwego amperażu alternatora. Zbyt mały nie zaspokoi zapotrzebowania na prąd. A za duży spowoduje, że akumulator nie będzie w 100% naładowany.

W ofercie Cogito znajdują się alternatory do koparek, koparko-ładowarek, spycharek, ładowarek i innych maszyn budowlanych. Kupisz tu części oryginalne CAT, Volvo i JCB oraz zamienniki.

Uszkodzenie alternatora.

Awaria alternatora szybko unieruchomi maszynę, ponieważ nie będzie ładowany akumulator. Koparka będzie funkcjonowała, dopóki nie rozładuje się nam akumulator. Potem wszystkie elementy, które potrzebują prądu do pracy przestaną działać.

Alternatory CAT, VOLVO, JCB

W Ofercie Cogito znajdują się części zamienne, oryginalne i na pierwszy montaż. Aby znaleźć odpowiedni, należy znać numer katalogowy. Jeśli nie jesteś pewien, który alternator wybrać skontaktuj się z nami

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000