Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Części zamienne układu hydraulicznego maszyn budowlanych

Układ hydrauliczny w maszynach budowlanych.

CAT, Volvo, JCB

Hydraulika jest niezwykle istotnym elementem w pracy koparki i innych maszyn. Odpowiada za pracę łyżki, jazdę i obrót. Jego główne elementy to:

  • siłowniki umożliwiają ruch ramion w koparkach, koparko-ładowarkach, spycharkach i innych
  • pompy hydrauliczne (zębate i wielotłoczkowe) działają na zasadzie tłoczenia i wytwarzania wysokiego ciśnienia oleju
  • zawory/rozdzielacze hydrauliczne odpowiadają za kierunek przepływu cieczy w układzie
  • akumulatory gazowe wspomagają pracę całego układu, gromadząc znaczne ilości energii jednocześnie posiadając niewielkie rozmiary

Awaria układu hydraulicznego.

Może dotyczyć każdego z elementów. Zazwyczaj, zanim dojdzie do całkowitej usterki i maszyna zostanie unieruchomiona, możemy zauważyć, że coś zaczyna się psuć. W porę podjęte działanie pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Najczęściej występującymi objawami są hałasy dobiegające z pompy i nagłe zmiany ciśnienia. Może im towarzyszyć lub występować samodzielnie spowolnienie pracy maszyny i utrata mocy.

W przypadku wycieków oleju warto sprawdzić uszczelnienia. Jeśli wyciek występuje w siłowniku, należy wymienić cały komplet dedykowany do danego siłownika. Zestawy uszczelnień z marki CVA dają gwarancję idealnego dopasowania i podwyższonej wytrzymałości na trudne warunki pracy.

Części zamienne układu hydraulicznego do CAT, Volvo i JCB w Cogito.

W ofercie cogitoeu.pl znajdują się wszelkie części, mogące ulec awarii bądź te, które należy wymieniać systematycznie. Dostępne od ręki są części na pierwszy montaż, oryginalne i zamienniki. Głównie specjalizujemy się w koparko-ładowarkach, ale na naszej stronie znajdują się również części do koparek, ładowarek, ładowarek teleskopowych, wozideł i spycharek. Zapraszamy do odwiedzenie sklepu. Jeśli pojawi się jakiś problem z doborem chętnie pomożemy.

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000