Wszystkie kategorie
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Szyba do drzwi maszyn budowlanych

Pokazuje 1 - 30 z 813 elementów
Do góry

Szyby drzwiowe w maszynach budowlanych

Wiele elementów maszyn budowlanych przygotowanych jest na mierzenie się z trudnymi warunkami pracy, jakie występują na terenie budowy. Konstruowane są w taki sposób, by sprostać najtrudniejszym zadaniom. Zazwyczaj szyby nie są w kręgu zainteresowań właścicieli maszyn, do momentu, aż przyjdzie czas na ich wymianę. Powodem są zazwyczaj uszkodzenia mechaniczne.

Kabina maszyny to miejsce pracy operatora, które ma mu zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania zleconych zadań. W skład budowy kabiny wchodzą m.in. szyby, które pojawiają się na przedzie, w tylnej części i bokach pojazdów (koparek, ładowarek, spychaczy). Na szczególne wyróżnienie zasługują też szyby drzwi. Każda z szyb ma spełniać przede wszystkim funkcję ochronną. Należy jednak pamiętać, że szyby występujące w drzwiach właśnie ze względu na ich umiejscowienie muszą być dodatkowo odporne.

Jakie cechy powinny mieć szyby drzwi w maszynach budowlanych?

Szyby drzwiowe montowane są na ruchomej części kabiny. Zamykanie i otwieranie drzwi sprawia, że szyba musi być wytrzymała i odporna na pęknięcia. Trzeba też pamiętać o tym, że maszyny budowlane pracują cały rok, niezależnie od pory roku. Szyby montowane w drzwiach są odporne na zmiany temperatur, co jest zauważalne zwłaszcza zimą, gdy temperatura otoczenia różni się od temperatury panującej w kabinie.

Dla operatora ciężkiego sprzętu istotna jest również widoczność. Dotyczy to także szyby umiejscowionej w drzwiach, ponieważ przez nią operator spogląda w lusterka boczne. Poza tym, tak jak każda szyba przeznaczona do maszyny budowlanej, musi charakteryzować się trwałością, odpornością na wibracje i naprężenia.

W przypadku szyb drzwiowych szerokie zastosowanie znalazło szkło hartowane. Jest ono bardzo wytrzymałe, dlatego określa się je mianem „safety glass”. Proces hartowania polega na rozgrzaniu tafli szkła do tzw. temperatury mięknięcia, a następnie schłodzeniu jej strumieniem sprężonego powietrza. Wszystko to odbywa się w ciągu kilku sekund. Szkło hartowane jest bezpieczniejsze od zwykłego szkła, ponieważ podczas rozbicia rozpada się na drobne kawałki, których krawędzie nie są ostre.

Szyby drzwi – duży wybór i dobra jakość w sklepie Cogito

Drzwi w Twojej maszynie budowlanej zostały uszkodzone i szukasz odpowiedniej szyby? Skontaktuj się ze specjalistami sklepu Cogito. Pomożemy Ci wybrać szybę pasującą do Twojego modelu pojazdu. Sklep Cogito oferuje szyby oryginalne i zamienniki. Nasze produkty posiadają atesty i homologacje. W naszym sklepie znajdziesz szyby drzwi dolne i górne wykonane ze szkła hartowanego.

Szyby do drzwi maszyn budowlanych dostępne w sklepie Cogito:

- szyby dolne i górne

- szyby hartowane zielone z sitodrukiem

- szyby hartowane bezbarwne

 

Sprawdź szczegóły naszej oferty!

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000