Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Szyba przednia do maszyn budowlanych

Pokazuje 1 - 30 z 774 elementów
Do góry

Szyby przednie w maszynach budowlanych

 

Bezpieczeństwo to priorytet na terenach, gdzie prowadzone są prace budowlane. Odpowiednie procedury i przepisy mają na celu zwiększenie poczucia komfortu pracowników. Również producenci i projektanci ciężkiego sprzętu nie pozostają obojętni na kwestie bezpieczeństwa i bardzo angażują się w udoskonalanie swoich urządzeń. Operatorzy koparek, ładowarek i dźwigów muszą czuć się chronieni, mimo skomplikowanych zadań, jakie wykonują na co dzień na placach budowy. Tę ochronę w maszynach budowlanych zapewniają m.in. szyby.

Jedną z kluczowych szyb w ciężkim sprzęcie jest ta umiejscowiona na froncie urządzenia. Przednia szyba narażona jest np. na uderzenia kamieni, gałęzi i innych odłamków związanych z charakterem danej pracy. Szyby przednie to zazwyczaj największe szyby w maszynach budowlanych. Są wytrzymałe i zapewniają dobrą widoczność operatorowi.

Właściwości i rodzaje, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze szyby przedniej

Dobra widoczność jest niezwykle ważna dla osób pracujących na urządzeniach budowlanych. Kurz, wysokie temperatury i nadmierne nasłonecznienie to tylko niektóre z niekorzystnych czynników, z jakimi w pracy mierzy się operator. Konstruktorzy szyb mają świadomość tych trudności i dokładają wszelkich starań, by je zniwelować. Na rynku dostępne są szyby przednie bezbarwne, ale także zabarwione. Celem tych drugich jest redukcja jaskrawości światła i ochrona przed oślepieniem, jak również zapobieganie zbytniemu nagrzewaniu się wnętrza maszyny.

A co z wytrzymałością szyb? Ponieważ są one szczególnie narażone na uszkodzenia, wymagają specjalnej konstrukcji. Dwa podstawowe typy szyb przednich to szyby hartowane i laminowane. Każda z nich inaczej zachowuje się podczas uszkodzenia. Tafla szyby hartowanej w momencie rozbicia rozpada się na niewielkie kawałki. Są to jednak kawałki o stępionych krawędziach, dlatego nie powinny stanowić zagrożenia dla operatora. Natomiast szkło laminowane to tafle dodatkowo zabezpieczone folią. Powoduje to, że rozbite szkło laminowane nie rozpada się na kawałki. Zostaje przytrzymane przez folię.

Zalety szyb hartowanych i laminowanych wykorzystywanych w maszynach budowlanych

Szyby hartowane w maszynach budowlanych:

- są bardziej wytrzymałe na uderzenia

- są odporne na nagłe zmiany temperatur

- po rozbiciu kawałki szkła nie stanowią zagrożenia

Szyby laminowane w maszynach budowlanych

- są odporne na przebicie

- po rozbiciu szyba pozostaje w jednym kawałku

- tłumią hałas

Szyby przednie do maszyn budowlanych – oferta Cogito

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz wysokiej jakości szyby do maszyn popularnych marek? Zajrzyj do sklepu Cogito. Czeka tutaj na Ciebie szeroka oferta trwałych i solidnych szyb przednich. W bogatym asortymencie firmy Cogito znajdziesz szyby hartowane lub laminowane. Występują one w wersji bezbarwnej i kolorowej, a także z sitodrukiem lub bez. Wszystkie produkty są nowe oraz pozbawione defektów. Spełniają wysokie standardy i posiadają atesty. 

Poznaj naszą ofertę i wybierz odpowiednią przednią szybę do swojej maszyny!

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000