Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Zęby łyżki w maszynach budowlanych

Zęby do łyżek 

Nie odłącznym elementem pracy koparek, koparko-ładowarek, ładowarek, minikoparek i miniładowarek są zęby mocowane na łyżce. Ten mały w porównaniu do gabarytów maszyny element mocno usprawnia pracę. Dobrej jakości odpowiednio ostre zęby umożliwiają płynne nabieranie materiału na łyżkę. Natomiast stare, zniszczone powoduje większy wysiłek maszyny przyczyniają się do nadmiernego odciążenia układu hydraulicznego i podwyższają zużycie paliwa.

Dlatego tak ważne jest aby były w dobrym stanie. Nie zwlekajmy zatem nigdy z ich wymianą jeśli widzimy że ich czas świetlności już miną.

Jak dobrać zęby do koparki? Jak dobrać zęby do ładowarki?

Przy zakupie zębów należy zwrócić uwagę na ich wymiary, wagę i stopy metali z jakich zostały wykonane. Dobierając zęby do łyżki pamiętajmy żeby system na który się zdecydujemy był łatwo dostępny a wymiana nakładek na adapter nie była uciążliwa. Jeśli nie mamy w tym temacie za dużo doświadczenie dobrze jest skontaktować z renomowaną firmą, która sprzedaje zęby do koparek, ładowarek i innych maszyn przedstawiciel powinien bez problemu dobrać nam zęby i odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Zęby do łyżki kupisz w Cogito

Firma Cogito w swojej ofercie ma zęby koparkowe, ładowarkowe, skalne, zrywarkowe i inne do marek takich jak CAT VOLVO JCB.

Na stronie cogitoeu.pl jest kilkadziesiąt rodzajów adapterów wspawywanych, nakładek i zębów przykręcanych różnej wielkości. 

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000