Wszystkie kategorie
Znajdź częsci dla:
Znajdź częsci dla:
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Wybierz markę, model i typ maszyny, aby lepiej dopasować ofertę naszego sklepu do swoich potrzeb. Wyświetlimy Ci tylko te produkty, które pasują do Twojej maszyny.

Części skrzyni biegów maszyn budowlanych

Bez względu na to jaką mamy maszynę czy jest to koparka, koparko-ładowarka, spycharka czy ładowarka posiada skrzynię biegów. Działa dokładnie tak samo jak skrzynia w samochodach osobowych. Odpowiada za przełożenie. Dzięki czemu przekłada moc wytwarzaną przez silnik utrzymując prędkość obrotową silnika.  Bez niej jazda była by praktycznie nie możliwa. Równie ważnym zadaniem, które spełnia jest możliwość zmiany kierunku przełożenia a tym samym jazda wsteczna. 

Skrzynia manualna i automatyczna.

W maszynach budowlanych jak i samochodach występują skrzynie automatyczne(POWER SHIFT) i manualne oraz tzw. półautomaty (POWER SHUTTLE). Zasada działania nie różni się od siebie jednak budowa a zwłaszcza użytkowanie już tak. Za zmianę biegów w automatach odpowiadają różnego rodzaju sterowniki. Wykorzystywane są za równo sterowniki hydrauliczne jak i mechaniczne oraz elektryczne. Stosowane rozwiązania są ciągle ulepszane i dążą do jak największej wydajności  jednocześnie uzyskania jak najmniejszego spalania. Przez to występują już w większości nowych maszyn budowlanych. Aby wspomóc pracę skrzyni ważne jest aby miała odpowiednie smarowanie, na czas wymieniany olej i żeby nie było przecieków. Wtedy wiemy że długo nam posłuży. 

Części zamienna do skrzyni biegów kupisz w Cogito.

Mimo tego że mamy z nią częsty kontakt zazwyczaj nie zastanawiamy się z jakich elementów jest zbudowana. Jeśli jednak nastąpi awaria zależy nam aby naprawić ją jak najszybciej dlatego w ofercie COGITO dostępnych jest wiele części zamiennych od ręki. Do maszyn budowlanych CAT, Volvo i JCB. Poza szeroką dostępnością gwarantujemy jakość. Dział kontroli przeprowadza dodatkowe , staranne testy każdego elementu. Zaczynając od uszczelnień do skrzyni biegów poprzez tarcze, łożyska i koła zębate a kończąc na pompach transmisji i zmiennikach momentu. Wszystko to można zamówić na naszym sklepie jeśli natomiast pojawi się problem z doborem części zapraszamy do kontaktu :)

W przypadku wątpliwości polecamy skontaktować się przed zakupem z zespołem naszych fachowców. Tel. 32 707 2000