Wszystkie kategorie
1.
wybierz markę
2.
wybierz typ
3.
wybierz model
Blog navigation

Ostatnie artykuły

 • Porada mechanika: Jakie są objawy awarii zmiennika momentu?
  Porada mechanika: Jakie są objawy awarii zmiennika momentu?
  59 Odsłony Polubień

  Sprzęgło hydrokinetyczne inaczej zwane zmiennikiem momentu jest to urządzenie, które przenosi napęd bezpośrednio z silnika na skrzynie za pomocą oleju. Odbywa się to w ten sposób że, wał korbowy silnika napędza bezpośrednio wirnik, który przenosi ciecz na łopatki wałka sprzęgłowego i w ten sposób przekazywany jest napęd. 

  Czytaj dalej
 • PORADA MECHANIKA - Wymiana sworzni i tulei w koniku
  PORADA MECHANIKA - Wymiana sworzni i tulei w koniku
  241 Odsłony Polubień

  Zabierając się do wymiany sworzni i tulei starajmy się wymienić je wszystkie przynajmniej w danym elemencie ponieważ i tak musimy go zdemontować żeby za chwilę całej tej czynności nie powtarzać, bo jeżeli jeden sworzeń i tuleja wymaga wymiany to następne na pewno jeśli nie już, to za chwile będą jej wymagały, nawet jeśli wydaje nam się ze są teraz dobre. Jeśli dany sworzeń łączy dwa elementy to na ich styku też wymieniamy.

  Czytaj dalej
 • Zwolnica - zasada działania.
  Zwolnica - zasada działania.
  126 Odsłony Polubień

  Zwolnica jest to przekładnia zębata montowana na kołach jezdnych w koparkach kołowych, czy napędach końcowych w koparkach gąsienicowych.

  Czytaj dalej
 • Układ chłodzenia w maszynach budowlanych.
  Układ chłodzenia w maszynach budowlanych.
  311 Odsłony Polubień

  Dla każdego silnika optymalna temperatura pracy waha się w przedziale od 90 do 100 stopni Celsjusza. W tym zakresie ma najlepsze smarowanie olejem, najmniejsze zużycie paliwa i wydziela najmniej zanieczyszczeń przy spalaniu. Koparki i inne maszyny budowlane nie odbiegają w tym od normy. A żeby utrzymać temperaturę tych ogromnych silników, potrzebny jest cały system, czyli układ chłodzenia.

  Czytaj dalej
 • Stacyjka w maszynach budowlanych.
  Stacyjka w maszynach budowlanych.
  260 Odsłony Polubień

  Stacyjka zapłonu spełnia dwa zadania. Jedno, z czym przede wszystkim nam się kojarzy, to odpalanie silnik. Drugie to aktywowanie wszystkich układów elektrycznych. W większości koparek, koparko-ładowarek i innych maszynach budowlanych dopiero po przekręcaniu kluczyka możemy uruchomić światła, wycieraczki czy najważniejsze - komputer pokładowy.

  Czytaj dalej
 • Paski klinowe i wielorowkowe. Różnice i zastosowanie.
  Paski klinowe i wielorowkowe. Różnice i zastosowanie.
  367 Odsłony Polubień

  Do prawidłowego działania paska niezbędny jest odpowiedni naciąg. Najlepiej zmierzyć go przeznaczonymi do tego celu miernikami. Jeżeli jest zbyt duże ugięcie, należy pasek naciągnąć. Najczęściej na mocowaniu alternatora. Nie możemy jednak naciągnąć go zbyt mocno. W związku z tym ż w czasie eksploatacji ulegną uszkodzeniu łożyska alternatora czy sprężarki klimatyzacji.

  Czytaj dalej
 • Jak dbać o maszyny budowlane w zimie?
  Jak dbać o maszyny budowlane w zimie?
  400 Odsłony Polubień

  Obecnie maszyny pracują przez cały rok i nie ma przestojów w okresie zimowym. Ale, żeby pracowały bezawaryjnie należy poczynić pewne przygotowania.

  Czytaj dalej
 • Szyby do JCB 3CX
  Szyby do JCB 3CX
  682 Odsłony Polubień

  Szyby do maszyn budowlanych JCBMaszyny budowlane JCB, tak jak pozostałe maszyny budowlane innych marek, zostały stworzone do wykonywania pracy w ciężkich i niebezpiecznych warunkach.

  Czytaj dalej
 • Filtry w koparkach i innych maszynach budowlanych.
  Filtry w koparkach i innych maszynach budowlanych.
  356 Odsłony Polubień

  W maszynach budowlanych wyróżniamy kilka układów zasilania. paliwa powietrza hydrauliki smarowania silnika Każdy z tych układów posiada własny system filtracji. Składa się on z jednego lub kilku filtrów montowanych kolejno, lub równolegle. Zadaniem filtrów jest oczyszczanie z wszelkich zanieczyszczeń. Stałych takich jak opiłki, osad, piasek oraz para wodna, która się skrapla głównie w zbiornikach.

  Czytaj dalej
 • Historia marki JCB
  Historia marki JCB
  1194 Odsłony Polubień

  Czołowy producent maszyn budowlanych i maszyn rolniczych - firma JCB, będzie w tym roku obchodzić swoje 70 urodziny. Pochodzący z Wielkiej Brytanii solenizant, cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

  Czytaj dalej
 • HISTORIA MARKI CASE
  HISTORIA MARKI CASE
  538 Odsłony Polubień

  Case – to światowej sławy amerykański koncern, zajmujący się produkcją maszyn dla rolnictwa, budownictwa, górnictwa i transportu. Blisko od 180 lat dostarcza wysokiej klasy sprzętdla przemysłu z różnych branż. Szeroki asortyment pozwala na obecność marki Case na wielu zdywersyfikowanych rynkach zbytu.

  Czytaj dalej
 • HISTORIA MARKI KOMATSU
  HISTORIA MARKI KOMATSU
  460 Odsłony Polubień

  Komatsu – historia markiKomatsu to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które oferuje zaawansowany sprzęt budowlany, a pod względem wielkości, zajmuje drugą pozycję na rynku, tuż po firmie Caterpillar.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 21 (2 Pages)